brakujące tłumaczenie: en.general.general.skip_content

Twój Koszyk

Zamknij koszyk

Kwantyfikacja transformacji i opowiadanie historii: część II

Dr Joe Dispenza / 28 marca 2020

Quantifying Transformation and Telling the Story: Part II

Niedawno na naszych warsztatach w Indian Wells w Kalifornii przeprowadziliśmy badanie z udziałem 32 osób, z których każda zgodziła się na zeskanowanie mózgu przed, w trakcie i po tygodniowych odosobnieniach medytacyjnych. Jak wspomniano w poprzedni postpobraliśmy próbki przed i po pobraniu krwi od tych samych ochotników. Aby zmierzyć różne wartości i linie bazowe, niektóre skany mózgu obejmowały skany przed wydarzeniem z otwartymi oczami uczniów, oczami otwartymi podczas wykonywania zadania, oczami zamkniętymi i oczami zamkniętymi podczas medytacji. Uczniowie zaangażowani w badanie zostali również podzieleni na grupę nowicjuszy (mniej niż 6 miesięcy medytacji) i bardziej zaawansowaną (ponad 6 miesięcy medytacji). Zorganizowaliśmy również grupę opartą na placebo, złożoną z 32 osób, które nie przeprowadzały medytacji, jako badanie porównawcze.

Następnie uczestnictwo tych uczniów wymagało od nich wykonywania różnych czynności, w tym: medytacji chodzenia i stania, medytacji w pozycji siedzącej, ćwiczeń koherencji serca z przewodnikiem, pracy nad koherencją mózgu, pełnoekranowej pracy z kalejdoskopem, filmów umysłowych i nie tylko. Mieliśmy nawet „dzień w mgnieniu oka”, czyli przedłużoną medytację, która trwa większość dnia. Podczas tych medytacji prosimy naszych uczniów, aby przezwyciężyli swoje ograniczenia, aby rzucić sobie wyzwanie i osiągnąć nowy potencjał, stosując naszą formułę na spójność mózgu i serca. Z przyjemnością informuję, że poradzili sobie bardzo dobrze. Uwzględniliśmy również aktywność poddania się, która wypycha większość z nich ze strefy komfortu fizycznego. I oczywiście istnieją medytacje szyszynki, które aktywują utajone systemy w mózgu i ciele. Pod koniec wydarzenia wykonaliśmy końcowe skany mózgu tych samych uczniów. Nasz zespół badawczy jest podekscytowany analizą zachodzących zmian.

Podczas każdego tygodniowego wydarzenia prowadzimy również serię koherencyjnych uzdrowień, podczas których nasi uczniowie otaczają się nawzajem z zamiarem podniesienia naszych wspólnych emocji do synchronizacji lub spójności. Aby zmierzyć te częstotliwości serca, współpracowaliśmy z HeartMath Institute i niezależnymi lekarzami, aby zmierzyć zmiany w koherencji serca zachodzące między uzdrowicielem (biorcą) a uzdrowicielami. Korzystając z algorytmu, naukowcy przeprowadzą analizę statystyczną pomiarów, aby zobaczyć, jak dobrze nasi uczniowie dostosowują się do tych samych rytmów serca, tej samej koherencji, tych samych częstotliwości i tego samego pola magnetycznego podczas leczenia koherencyjnego. Będziemy zbierać dużo danych, a matematycy opracowali formułę, która pomoże nam przygotować wyniki do analizy i przyszłej publikacji.

Nasi naukowcy nadali nowy wymiar tej pracy, dokonując naukowego pomiaru i potwierdzania zmian biochemicznych zmieniających życie, które zachodzą w naszej społeczności.

Jako współpracujący zespół badawczy rozwijamy się i poszerzamy nasze rozumienie natury świadomości w ciele i wokół niego. Niedawno dodaliśmy EKG (elektrokardiogram) do modelu badawczego, jednocześnie mierząc skany mózgu w czasie rzeczywistym, abyśmy mogli zobaczyć, kiedy serce jest spójne, a także jak bezpośrednio wpływa na zmiany energetyczne we wzorcach fal mózgowych. To skutecznie pokaże nam, jak serce wysyła nowy sygnał do mózgu.

 

Z naszych warsztatów do Narodowego Instytutu Zdrowia

W Indian Wells przeskanowaliśmy w czasie rzeczywistym ponad 200 mózgów, których celem jest dalsze demistyfikowanie tego transcendentalnego momentu. Pomoże nam to ulepszyć formułę, która pozwoli naszym uczniom otworzyć się i doświadczyć tych nowych poziomów transformacji. Kiedy spójny rytm serca dociera do mózgu, mamy możliwość zestrojenia serca i umysłu, a czyniąc to, doświadczamy wzajemnych powiązań wszystkich rzeczy - jedności, która jednoczy i pokonuje separację. Niektórzy z naszych uczniów osiągają w tych momentach poziom pobudzenia współczującego w mózgu, który wytwarza transcendentalne doświadczenia. Podczas tych doświadczeń błogości, miłości i ekstazy, skany mózgów naszych uczniów pokazują niezwykle uporządkowane wzorce fal mózgowych o wysokiej gamma.

Jak widać, dużo się dzieje. Powiedziawszy to, z radością ogłaszam, że National Institutes of Health jest zainteresowana naszą pracą, a dzięki hojnym darczyńcom z wysokopoziomowymi sieciami finansowymi będziemy pisać granty badawcze.

Oczywiście wszystko to zajmie trochę czasu, zwłaszcza badania komórkowe w laboratorium. Jesteśmy jednak przekonani, że wyniki pomogą nam opowiedzieć historię transformacji w bardziej zwięzły i powtarzalny sposób, dlatego będziemy nadal rozwijać nasze wysiłki badawcze. W ciągu następnego roku planujemy uzyskać bardziej rozstrzygające informacje. Inspirują mnie nasi uczniowie, którzy wciąż się pojawiają i wykonują swoją pracę, przyczyniając się do przemiany zarówno siebie, jak i naszej zbiorowej społeczności.

Jestem wdzięczny, że mam ten współpracujący zespół naukowców, którzy nadal zadają lepsze pytania, tworzą większe badania, piszą artykuły i przyczyniają się do podnoszenia standardów w tym, co jest możliwe dla ludzi. Razem dokonujemy kwantyfikacji transformacji, mierzymy niezmierzone i opowiadamy historię. Musimy po prostu dodawać kolejne elementy do historii, odkrywać korelacje i dalej rozwiązywać tajemnicę. Ku wielkiemu zdziwieniu kilku badaczy z naszego zespołu, wielu naszych studentów jasno wykazało, że mogą dosłownie stać się nadprzyrodzeni.

Bądź na bieżąco, aby otrzymywać okresowe aktualizacje dotyczące naszych wyników badań. To ekscytujący czas dla nas wszystkich. Tworzymy historię.

Przeczytaj część l

 

 

Wierzymy w

możliwość

moc do zmiany siebie

zdolność organizmu do leczenia

niezwykłe

świętujemy życie

cuda

wyższa miłość

przyszłość

postawa

dowód

siebie

niewidoczne

mądrość

nasze dzieci

synchronizacje

wolność

nasi starsi

umysł nad materią

Czy wierzysz? Dołącz do ruchu społecznego

* Wypełniając ten formularz, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie