brakujące tłumaczenie: en.general.general.skip_content

Twój Koszyk

Zamknij koszyk

Część I. Przebudzenie we śnie ze snu: DreamTime

Dr Joe Dispenza / 27 października 2017

Part I. Awakening in the Dream from the Dream: DreamTime

„Wszyscy jesteśmy gośćmi w tym czasie, w tym miejscu. Po prostu przejeżdżamy. Naszym celem jest obserwacja, nauka, rozwój, kochanie… a potem wracamy do domu ”. - powiedzenie australijskich Aborygenów

Dwa tygodnie temu w Cabo San Lucas w Meksyku po raz pierwszy oficjalnie wprowadziłem medytację w pozycji leżącej. Ku zaskoczeniu naszych uczniów, zaczęło się o 11:7 i zakończyło około XNUMX:XNUMX. Kiedy prosisz ludzi, aby spali na podłodze zamiast na łóżkach, i nieustannie budzisz ich w środku nocy, naturalnie nie będą zbyt szczęśliwi, więc początkowo pomysł spotkał się z pewnym oporem. Ale nasza społeczność zaawansowanych studentów podjęła wyzwanie.

Popchnąłem naszych uczniów, ponieważ chciałem, aby dokonali przełomów, a wielu miało swoje pierwsze mistyczne doświadczenie. Niektórzy mieli doświadczenia poza ciałem, znika silny chroniczny ból w ich ciałach lub objawy długotrwałych chorób znikają - jak magia, z dnia na dzień. Niektórzy opowiadali o świadomych, międzywymiarowych doświadczeniach, widzeniu wzorów fraktalnych, a wielu innych miało bardziej wyraziste sny niż przez bardzo długi czas. Ale to się nie skończyło; niektórzy opowiadali również o głębokich mistycznych chwilach z otwartymi oczami podczas medytacji chodzenia, kiedy szli do swojego pokoju na drzemkę lub kiedy wracali do domu z imprezy - i właśnie to chciałem, aby się wydarzyło. Chodziło o włączenie tych zestawów obwodów, które pozwalają nam śnić, pamiętać nasze sny i stać się bardziej świadomymi „w naszych snach”.

Czas snu

 

Przez trzy wieczory każdej nocy budziłem naszych uczniów mniej więcej co półtorej godziny - zaraz po zakończeniu ich cyklu snu. Kiedy ich budziłem, wprowadzałem ich w trans za pomocą kalejdoskopu, a następnie oglądałem filmy umysłu. Czasami pozwalałem im też patrzeć w kalejdoskop, a potem wyświetlałem na ekranie mistyczny obraz, który zapamiętali, gdy kalejdoskop blakł. Następnie poprosiłem zaawansowanych uczniów, aby zamknęli oczy, kiedy z nimi rozmawiam - dając im sugestie, jak doświadczać tych obrazów lub stawać się nimi.

Robiliśmy to w kółko - w tę iz powrotem, z oczami otwartymi i zamkniętymi, od kalejdoskopu i obrazów po ich wewnętrzny świat - na wpół przytomny i na wpół uśpiony. Potem kładę się z powrotem, wdycham przez nos i wypycham powietrze z ust. Celem tego oddechu było zapobieganie zbyt szybkiemu wpadaniu w delta fal mózgowych, a także dotlenienie ich mózgów, aby pozostali bardziej przytomni, podczas gdy ich ciała stały się bardziej zrelaksowane i senne. Chciałem złapać naszych uczniów w sferze między alfa i theta - między czuwaniem a snem - ponieważ jest to stan, w którym możemy przejść przez drzwi do podświadomości i wejść do systemu operacyjnego naszego ciała, aby dokonać trwałych zmian. Najlepszą porą na to jest między 1:4 a XNUMX:XNUMX, kiedy poziom melatoniny w organizmie jest najwyższy. To jest królestwo mistyczne.

Proces, przez który przeprowadzałem ich każdej nocy, polegał nie tylko na tym, żeby śnili, ale mieli też świadome sny. Świadome śnienie ma miejsce wtedy, gdy w stanie snu masz tak podwyższony poziom świadomości i uważności, że możesz faktycznie kontrolować swoje sny. Dzieje się tak, gdy nasze doświadczenie we śnie jest tak realne, jakby nasze zmysły były wyostrzone lub jak słyszałeś wcześniej - jak pełne doświadczenie zmysłowe bez naszych zmysłów.

Teraz spójrz na to… Jeśli masz doświadczenie, w którym twoje zmysły są wyostrzone, wtedy twoja świadomość tego doświadczenia (bez względu na to, w jakiej rzeczywistości, czasie lub przestrzeni jesteś) jest podwyższona. Moglibyśmy wtedy powiedzieć, że jeśli masz doświadczenie pojawia się i czuje to prawdziwe, wtedy jesteś bardziej świadomy że rzeczywistość. Różnica w stosunku do naszych snów polega jednak na tym, że rzeczywistość, której doświadczasz, nie jest rzeczywistością fizyczną - chociaż wydaje się tak realna, jeśli nie bardziej realna, niż rzeczywistość 3D, w której to czytasz. Więc teraz, ponieważ jesteś tak świadomy w tej sferze snu, możesz świadomie i celowo zacząć dokonywać wyborów w tej sferze. Kiedy to robisz, nie jesteś już na łasce (ani na skutek) snów, które pochodzą z Twojej podświadomości - jesteś tak świadomy i świadomy swojej podświadomości, że jesteś przyczyną swoich snów. To duży krok w kierunku przejścia od ofiary do twórcy.

Kiedy przenosiłem naszych uczniów między stanami na wpół przytomnymi i na wpół uśpionymi, kazałem im nagrywać swoje sny, zanim ponownie zasnęli. Przywołując swoje sny w tym zmienionym stanie, naturalnie ponownie przeżywają sekwencję snu. Robiąc to, wielu wróciło do snu, o którym śnili. Za każdym razem, gdy przeżywali swój sen, ponieważ teraz doświadczali w tym śnie większej świadomości i uważności, mogli zacząć nimi kierować. Można powiedzieć, że byli teraz bardziej świadomi w głębszych sferach swojej podświadomości. W końcu wielu uczniów było w stanie swobodnie nawigować i poruszać się w snach, w istocie stając się reżyserem swoich snów, a nie aktorem. Kiedy możesz to zrobić, osiągasz wyższy poziom śnienia. Ćwicząc to wystarczająco dużo razy, kiedy nadejdzie czas na stworzenie nowej rzeczywistości, umożliwi ci to marzenie o bardziej realnym śnie o nowej przyszłości. W ten sposób stajemy się architektem naszych marzeń i naszej przyszłości.

Czekajcie na część II, w której omówię, dlaczego nauka świadomego śnienia jest tak ważną umiejętnością.

Wierzymy w

możliwość

moc do zmiany siebie

zdolność organizmu do leczenia

niezwykłe

świętujemy życie

cuda

wyższa miłość

przyszłość

postawa

dowód

siebie

niewidoczne

mądrość

nasze dzieci

synchronizacje

wolność

nasi starsi

umysł nad materią

Czy wierzysz? Dołącz do ruchu społecznego

* Wypełniając ten formularz, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie