brakujące tłumaczenie: en.general.general.skip_content

Twój Koszyk

Zamknij koszyk

Nowe pomiary, nowe możliwości: część I.

Dr Joe Dispenza / 29 marca 2019

New Measurements, New Possibilities: Part I.

Na zakończenie każdego zaawansowanego wydarzenia Week Long, mój zespół i ja zawsze zastanawiamy się, czy naprawdę jest możliwe, abyśmy byli świadkami jeszcze większego stopnia transformacji, cudów i osobistych zmian, jeszcze dwa tygodnie temu w Bonn w Niemczech, nieco ponad 1400 osób z 43 kraje (z dodatkowymi 93 krajami reprezentowanymi w naszej transmisji na żywo) uczestniczyły w tym, co do tej pory było naszym najbardziej wyjątkowym wydarzeniem trwającym cały tydzień, jakie kiedykolwiek organizowaliśmy. Od samego początku grupa jako kolektyw była bardzo skupiona, bardzo szczera i bardzo chętna. Ponadto osobiście czułem, że wiele informacji wyartykułowałem lepiej niż w przeszłości, nie wspominając o jak największej liczbie sposobów.

To, co sprawiło, że wydarzenie było tak wspaniałe, to fakt, że dzień po dniu dawaliśmy naszym uczniom wiele okazji do przezwyciężenia siebie i połączenia się z dziedziną, jednocześnie budując coraz większy poziom zrozumienia. Energia grupy rosła, aż do końca tygodnia osiągnęliśmy nowy szczyt. W rezultacie w naszym ciele uczniowskim wydarzyło się wiele mistycznych doświadczeń, nowych kreacji i głębokich uzdrowień.

To, co sprawiło, że to wydarzenie było również ekscytujące, to fakt, że po raz pierwszy od jesieni 2018 roku zaprosiliśmy do naszego zespołu neuronaukowców i badaczy. Chciałem uzyskać pomiary mózgu podczas medytacji w czasie rzeczywistym, aby zobaczyć, czy możemy zidentyfikować nowe wzorce, poszukać podobnych wzorców, obserwować trendy i spójność, a także sprawdzić, czy nasi uczniowie rozwijają umiejętności. Badania były tak zaskakujące, ekscytujące i oszałamiające, że chciałem podzielić się z wami niektórymi wynikami. Dlaczego? Ponieważ metoda naukowa w końcu łączy, potwierdza i wyjaśnia teorie i hipotezy, które od lat próbuję wyartykułować w odniesieniu do moich osobistych doświadczeń z mistycyzmem.

 

Czego jesteśmy świadkami

Kiedy osoba jest w normalnym stanie świadomości, skan mózgu ujawni wzorce fal mózgowych beta. Tego typu wzorce są związane z zadaniami poznawczymi i interakcjami ze światem zewnętrznym. Pierwszą rzeczą, którą teraz odkrywamy w naszej społeczności, jest to, że w bardzo krótkim czasie (czasami zaledwie 10 sekund) nasi uczniowie są w stanie zmienić wzorce fal mózgowych z beta na alfa, co wiąże się z cichym, spokojnym umysłem. to jest bardzo zajęte obecną chwilą. Posiadanie tego stopnia świadomej kontroli jest bardzo ważne i staje się to trendem w naszej społeczności.

Drugą rzeczą, której jesteśmy świadkami, jest to, że kiedy nasi uczniowie przechodzą ze stanów fal mózgowych beta do alfa, widzimy nie tylko regularne wzorce alfa, ale bardzo spójne wzorce alfa. Mierząc 19 różnych przedziałów mózgu, odkrywamy, że te często odmienne części mózgu komunikują się i synchronizują ze sobą jako jedna. Oznacza to, że dosłownie miliardy neuronów tworzących mózg działają w rytmie, porządku i spójności. Kiedy zaczynaliśmy tę pracę, widzieliśmy, jak pewne obszary mózgu synchronizują się jako takie, ale to, czego teraz jesteśmy świadkami, jest naprawdę głębokie. W miarę jak mózgi naszych uczniów stają się coraz bardziej spójne, wzorce alfa wykazują wyższe amplitudy energii w mózgu. Jeśli w mózgu jest więcej energii, oznacza to, że mózg doświadcza wyższego poziomu świadomości, co przekłada się na wyższy poziom świadomości.

Ze spójnych wzorców alfa wielu naszych uczniów przechodzi następnie w bardzo spójne i zorganizowane wzorce fal mózgowych theta. Stan theta jest często kojarzony ze snami i sferą między jawą a snem. Wynika to z faktu, że kora nowa - mózg myślący / analityczny - zostaje całkowicie stłumiona. Kora nowa jest twoim bankiem pamięci, siedliskiem twojej osobowości i całością twojej nauki i doświadczeń. Zasadniczo jest to artefakt autobiograficznej jaźni. Potraktuj to jako swój bank pamięci.

Umysł analityczny oddziela umysł świadomy od podświadomego. Tak więc, po prostu odwracając uwagę od wszystkiego, co materialne (co oznacza wąskie, zbieżne skupienie) i otwierając swoją świadomość na otaczającą ich przestrzeń (co oznacza otwarte, rozbieżne skupienie), wielu naszych uczniów może w całkiem naturalny sposób wejść w stan theta. Jest to ważne, ponieważ celem medytacji jest wyjście poza siebie - poza myślący / analityczny umysł, poza ciało, poza ludzi i rzeczy w twoim życiu, poza miejsca, do których się udajesz, a nawet sam czas. To przekroczenie wszystkiego, co znane, aby stworzyć coś nieznanego.

Jest to bardzo pomyślne, ponieważ część mózgu, która używa naszych zmysłów, aby podłączyć się do tej rzeczywistości 3D, jest tłumiona, więc zasadniczo powoduje to zanik naszej tożsamości i osobowości. To właśnie znaczy wyjść poza siebie.

Kiedy kora nowa jest całkowicie stłumiona, mózg przechodzi w stan fal mózgowych theta. Zasadniczo wszedłeś w bardziej świadomy stan snu, w którym jesteś bardziej świadomy (w rzeczywistości nadświadomy) w swojej podświadomości. To pozwala nam dostać się do centrum kontroli ciała, czyli autonomicznego układu nerwowego, i tam zaczyna się dziać magia.

Nasze skany mózgu z Bonn pokazały nam nawet, że kiedy fale mózgowe theta są podwyższone poza stanami naturalnymi i normalnymi (to jest nadprzyrodzone), theta staje się prekursorem podwyższonego stanu wzorców fal mózgowych gamma. Zgodnie z naszymi skanami, to autonomiczny układ nerwowy zlokalizowany w mózgu limbicznym uaktywnia się po dezaktywacji kory nowej. W pewnym sensie osoba ta ma głęboko przytomny sen, który jest bardziej realny niż nasza trójwymiarowa rzeczywistość.

In Część II, Chcę podzielić się większą liczbą wyników i omówić tę magię. Bądź na bieżąco z tą przyszłością.

Wierzymy w

możliwość

moc do zmiany siebie

zdolność organizmu do leczenia

niezwykłe

świętujemy życie

cuda

wyższa miłość

przyszłość

postawa

dowód

siebie

niewidoczne

mądrość

nasze dzieci

synchronizacje

wolność

nasi starsi

umysł nad materią

Czy wierzysz? Dołącz do ruchu społecznego

* Wypełniając ten formularz, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie