brakujące tłumaczenie: en.general.general.skip_content

Twój Koszyk

Zamknij koszyk

Rozruch sieci i przyspieszenie gry

Dr Joe Dispenza / 04 marca 2016

Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie mapę świata z kosmosu. Gdy noc przetacza się po półkulach naprzeciw słońca, z miast rozsianych po całym świecie zaczyna emanować światło. W końcu te światła miasta gasną, odsłaniając większe obszary metropolitalne. Te skupiska światła łączą się następnie z innymi skupiskami światła za pośrednictwem mniejszych miast i autostrad, ostatecznie tworząc sieć oświetlenia na całym kontynencie. Czy jest przypadkiem, czy ta sieć wygląda znajomo? Może… może… podobne do połączeń neuronowych w naszych mózgach?

Uruchomienie sieci jest dokładnie tym, co zrobiliśmy dwa tygodnie temu podczas naszych zaawansowanych warsztatów w Tacoma w stanie Waszyngton. Podczas medytacji w ciemności mój personel i ja obserwowaliśmy nowe połączenia neuronowe zapalające się w mózgach naszych uczniów. Widzieliśmy, jak wielu z nich miało tak głębokie wewnętrzne doświadczenia, że ​​każdy powiedziałby ci, że ich doświadczenie było bardziej realne niż rzeczywistość, w której to czytasz.

Skąd obiektywnie to wiemy? Wiemy, ponieważ mapowaliśmy ich mózgi w czasie rzeczywistym z zespołem naukowców i techników. Podczas gdy przeciętny mózg rejestruje od 10 do 60 mikrowoltów do kwadratu (mv2) energii podczas odpalania sieci neuronowych zarejestrowaliśmy odczyty z 500,000 XNUMX mv2 do ponad 1,000,000 XNUMX XNUMX mikrowoltów2 więcej niż przeciętny mózg. Zgodnie z konwencjonalną nauką, uczniowie ci powinni mieć napady padaczkowe, a mimo to ich ciała pozostawały w bezruchu. Jednak wewnętrznie ich mózgi przeszły do ​​koherencji, ułatwiając wyższe stany świadomości i energii, a tym samym wytwarzając głębokie stany umysłu. Suma tej spójności lub aktywności neuronowej polega na tym, że dokonywały one repatterningu, reorganizacji i naprawy połączeń neuronowych. W pewnym sensie można by argumentować, że tworzyli nowe ścieżki neuronowe prowadzące do swojej przyszłości. Innymi słowy, ich wewnętrzne doświadczenie stało się bardziej realne niż jakiekolwiek zewnętrzne doświadczenie z przeszłości… i zmienili swoją biologię w ciągu kilku chwil.

Jak to zrobiliśmy

W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczył dr Jeffery Fannin, neurobiolog, którego zespół współpracował z naszym zespołem przez ostatnie trzy lata, aby mierzyć różne właściwości zachodzące w mózgu. Również po raz pierwszy mieliśmy pod ręką dr Dawson Church, którego zespół zmierzył poziom kortyzolu i IgA w próbkach śliny u ponad 100 naszych studentów zarówno przed, jak i po wydarzeniu. Z Church przeprowadziliśmy również wywiady z tymi samymi studentami przed i po wydarzeniu, aby stworzyć kompleksowe profile psychologiczne. Ponownie przyjrzymy się ich postępom za trzy miesiące, sześć miesięcy i rok, aby zbadać długoterminowe skutki medytacji w odniesieniu do transformacji, a także to, jak dobrze ta praca pomaga im funkcjonować w ich życiu.

Ponadto po raz kolejny nawiązaliśmy współpracę z HeartMath Institute, aby zmierzyć spójność serca, która naturalnie występuje podczas podwyższonych stanów emocjonalnych, takich jak wdzięczność, uznanie, życzliwość i współczucie, żeby wymienić tylko kilka. Nie tylko jesteśmy zainteresowani mierzeniem tego wpływu na naszych uczniów, którzy regulują swoje stany wewnętrzne, ale także sprawdzamy, czy te podwyższone stany wytwarzają wystarczająco silne pola magnetyczne, aby wpływać na spójność serca innych. Zjawisko to występowało całkiem naturalnie podczas poprzednich warsztatów dla zaawansowanych. Kiedy nasi uczniowie stworzyli stany emocjonalne skoncentrowane na sercu, ich energia wpłynęła na uczniów, którzy nosili czujniki tętna w odległym miejscu, powodując, że wchodzili w koherencję serca dokładnie w tym samym czasie, podczas tej samej medytacji i dokładnie tego samego dzień. Z niecierpliwością czekamy na ponowne powtórzenie tego trendu.

Melissa Waterman, BS, MSW i Certified Advanced Level GDV User zmierzyli energię w pomieszczeniu, energię wokół ciał uczniów i ośrodków energetycznych ich ciał za pomocą obrazowania wizualizacji wyładowań gazowych (GDV), przełomowej technologii, która mierzy ludzkie pole energetyczne. Poza ludźmi wyrównującymi i rozszerzającymi swoje pola energetyczne, najbardziej interesującym rezultatem było to, że kiedy nasi uczniowie wykonywali medytację chodzącą 12 przecznic dalej, faktycznie podnieśli energię w sali, w której odbywały się nasze wykłady i mediacje. Byliśmy zadowoleni, widząc to zjawisko ponownie, po tym jak odkryliśmy tę samą zmianę energii w październiku zeszłego roku w odosobnieniu dla zaawansowanych w Cabo San Lucas.

Mapa drogowa zmian

Nasze partnerstwa próbują stworzyć naukowy plan zmian i transformacji. Dlaczego to robimy? Jeśli potrafimy uwolnić się od ograniczonych emocji z przeszłości, możemy wykorzystać tę energię do stworzenia nowej przyszłości. Innymi słowy, jeśli możemy zmienić siebie, możemy zmienić świat.

Podczas gdy my staramy się zapewnić naukę dla głównego nurtu i establishmentu, wy, piękni ludzie - poprzez pracowitość i pasję - jesteście tymi, którzy mają wpływ na rzeczywiste zmiany na świecie. Każdy z was jest na pierwszej linii zmiany świadomości wielkości Kopernika, która zachodzi w naszym życiu. Za każdym razem, gdy zamykasz oczy, aby medytować i wchodzisz we wzniosły stan miłości, wdzięczności lub współczucia, tworzysz spójność w swoim mózgu, sercu i polu energii. Służy to naprawie urazów i blokad, których nie możemy nie doświadczyć jako części ludzkiej kondycji, oraz tworzeniu nowych połączeń neurologicznych, które przywracają nasze mózgi i ciała (żeby wymienić tylko kilka).

Nasza praca polega na opanowaniu siebie poprzez ukierunkowaną intencję i energię, aby stworzyć nowe sposoby bycia. Jeśli byłeś na którymkolwiek z naszych warsztatów, widziałeś, jak ludzie mają niesamowite uzdrowienia i / lub poczynili ogromne postępy w pokonywaniu swoich lęków i ograniczeń. Byliśmy świadkami niektórych z tych zmian podczas naszego wydarzenia w miniony weekend. To są ludzie, z którymi chcę spędzać czas, ci, którzy mają odwagę i hart ducha, by przezwyciężyć swoje dawne ja, aby stać się największą wersją siebie. To ludzie, którzy mnie inspirują, napędzają mnie do podróżowania i nauczania po całym świecie. To moi bohaterowie. Zmiana na poziomie indywidualnym i globalnym jest naprawdę możliwa, ale wszystko zaczyna się od jaźni.

Pamiętasz, gdzie to zaczęliśmy - w tej indywidualnej mapie sieci neurologicznej? Wróćmy jeszcze bardziej do tej sceny. Podczas gdy na początku myśleliśmy o mapie jako o rozjaśnianiu się mózgu jednostki, teraz postrzegamy ją jako splątany kolektyw ludzkiego potencjału i iluminacji. Im więcej z nas budzi się we wspólnocie, tym bardziej będziemy zachęcać ludzi wokół nas do przebudzenia, a piękno porywania polega na tym, że nie wymaga to żadnego wysiłku; po prostu twoja piękna istota.

Wierzymy w

możliwość

moc do zmiany siebie

zdolność organizmu do leczenia

niezwykłe

świętujemy życie

cuda

wyższa miłość

przyszłość

postawa

dowód

siebie

niewidoczne

mądrość

nasze dzieci

synchronizacje

wolność

nasi starsi

umysł nad materią

Czy wierzysz? Dołącz do ruchu społecznego

* Wypełniając ten formularz, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie