brakujące tłumaczenie: en.general.general.skip_content

Twój Koszyk

Zamknij koszyk

Praktyczny przewodnik po pogoni za mistycyzmem

Dr Joe Dispenza / 01 lutego 2019

A Practical Guide to Chasing the Mystical

Istnieją cztery stany świadomości: czuwanie, sen, śnienie i transcendentalny. Transcendentalny stan świadomości jest stanem świadomości, który często wiąże się z mistycznymi doświadczeniami, a to mistyczny, który pozwala nam doświadczyć innego aspektu jaźni. Mówiąc inaczej, oznacza to, że musimy górować znane ja, aby doświadczyć innego aspektu naszego potencjał nieznane ja. Wyjście poza znane ja jest tym, co zaczyna wypełniać tajemnicę jaźni i ta chwila budzi nas do naszej podróży z powrotem do źródła. Innymi słowy, masz coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

W przypadku mistycznego doznanie nie pochodzi ze świata zewnętrznego; pochodzi z wewnętrznego. Kiedy masz mistyczne, transcendentalne doświadczenie, to jest tak, jakby twoje zmysły wyostrzyły się do tego stopnia, że ​​doświadczenie wewnętrzne powoduje, że stajesz się bardziej świadomy, bardziej przebudzony i bardziej świadomy niż jakiekolwiek doświadczenie, które masz w swojej codziennej rzeczywistości 3D na jawie. - ale to nie świat 3D, do którego się budzisz. To inny świat poza zmysłami. To tak, jakbyś miał pełne doznanie zmysłowe bez zmysłów.

Być może wcześniej słyszałeś, jak mówiłem, że im silniejsza emocja, którą odczuwasz - to znaczy im silniejsza zmiana w twoim stanie wewnętrznym - tym bardziej zaczynasz zwracać uwagę na to, co ją powoduje w twoim zewnętrznym świecie. W ten sposób tworzymy długotrwałe wspomnienia. W doświadczeniu mistycznym to wzrost energii sprawia, że ​​czujemy się bardziej podobni do częstotliwości i energii, a mniej do materii i chemii. W wyniku wzrostu energii w postaci podwyższonej emocji, w wyniku wewnętrznego doświadczenia, żywe, klarowne obrazy przyciągają pełną uwagę mózgu, a to energia kierująca twoją świadomością zaczyna neurologicznie przekształcać mózg.

Podwyższona emocja lub energia, której doświadczasz z wewnętrznego wydarzenia, jest tym, co zaczyna uwarunkować ciało do nowego umysłu. Innymi słowy, to jest to, co przenosi ciało z przeszłości i bardziej do chwili obecnej - a im silniej czujesz tę ekstazę, energię, miłość, błogość lub jakkolwiek chcesz to nazwać, tym bardziej chcesz doświadczyć teraźniejszości za chwilę. W ten sposób ciało zaczyna się wyprowadzać z przeszłości. Dlatego też tak wielu ludzi uzdrawia w tej pracy.

Od dziesięciu lat na naszych warsztatach na całym świecie uczymy naszych uczniów, jak to robić. Jednocześnie prowadziliśmy badania w celu potwierdzenia wyników, a także dalej rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy metodologię, która daje te potężne wyniki. Wszystko to sprowadza się do tego, że uczymy naszych uczniów, jak wyjść poza siebie, aby mogli wejść w elegancką chwilę obecną - drzwi do mistycznego.

Powiedziawszy to, stojąc na ramionach Czas snów III, ostatnie warsztaty Advanced Follow-up w Berlinie, Niemcy, omówmy kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby doświadczyć mistycznego doświadczenia. Będzie to wymagało dostosowania pewnych wyborów, aby wykonać określone funkcje.


Wstań wcześnie rano

Jeśli chcesz przeżyć mistyczne doświadczenie, musisz wstać wcześnie (najlepiej między 1:4 a XNUMX:XNUMX). Dlaczego? Ponieważ wtedy chemia naszego mózgu jest dojrzała do mistycznego, co oznacza, że ​​jest to moment, w którym poziom melatoniny osiąga najwyższy poziom. To także wtedy, gdy nasze fale mózgowe są najlepsze. Na przykład, kiedy wstajesz we wczesnych godzinach porannych, nasze fale mózgowe mają zwykle wolniejszą częstotliwość, jak alfa i theta. W rezultacie nie musisz tak ciężko pracować, aby wprowadzić ciało w stan odprężenia i do tego konkretnego stanu fal mózgowych. Jeśli nie chcesz wcześnie wstawać - jeśli nie chcesz budzić się w środku nocy lub zakłócać nawyku snu - to najprawdopodobniej przegapisz okazję.


Usiądź w medytacji dłużej niż zwykle

Kiedy wykonujesz medytację szyszynki, aby wywołać mistyczny moment, siedź dłużej niż normalnie. Jest to ważne, ponieważ jeśli usiądziesz poza punktem, w którym twoje ciało chce się położyć, twoje ciało podda się głębiej, gdy w końcu się położysz. W tym stanie odprężenia i satysfakcji otwierają się drzwi do mistycznego. Jest to niezbędne, ponieważ jeśli chcesz działać w tej sferze między czuwaniem a snem, twoje ciało musi to zrobić czuć jakby śpi, podczas gdy w tym samym czasie twój umysł musi być przytomny. Kiedy przechodzisz przez te małe drzwi, przez ten portal, powoduje to, że ponownie wkraczasz do innego świata. Stajesz się bardzo świadomy w swojej podświadomości.

Ważne jest również, aby dodać tutaj, że jeśli naprawdę chcesz mieć wspaniałe doznanie mistyczne, medytuj gdzie indziej niż łóżko, abyś nie od razu zasnął. Kiedy się kładziesz, dobrze jest położyć pod kolana poduszkę lub zagłówek, aby poczuć się zrelaksowanym i wygodnym, ale tak nie jest czuć jak w łóżku.


Ustaw alarm, aby się obudzić i nagrać swoje sny

Od czasu do czasu ustaw alarm, aby obudzić się w środku kładącej się części medytacji, aby zapisać swoje sny w dzienniku - lub przynajmniej ostatnią rzecz, jaką zapamiętałeś ze snów. Jeśli potrafisz sobie przypomnieć sen, dosłownie uczysz się, jak zachować świadomość w sferze podświadomości. Gdy to zrobisz, następnym krokiem jest powtórzenie snu. Kiedy stajesz się w tym dobry, sen znów staje się ożywiony, a teraz świadomie wracasz do świata snów. Kiedy jesteś świadomy we śnie, wtedy zaczyna się pojawiać świadomy sen.

Wykonaj oddechy

*
Wykonaj oddech, aby wyciągnąć umysł z ciała (oddech przed medytacją)

Celem tego oddechu przed-medytacyjnego jest wyciągnięcie umysłu z ciała, tak aby energia z trzech pierwszych ośrodków energetycznych ciała z powrotem skierowała się do mózgu. Zastosowanie tego oddechu łączy w sobie powolny, stabilny wdech, podczas którego jednocześnie napinasz wewnętrzne mięśnie. W międzyczasie podążaj za oddechem aż do szyszynki. Kiedy twoja świadomość osiągnie szósty środek, wstrzymaj oddech i ponownie ściśnij te wewnętrzne mięśnie. Kiedy popychasz płyn mózgowo-rdzeniowy w kierunku kryształów szyszynki, aktywuje on utajone systemy, które powodują, że szyszynka (gruczoł odpowiedzialny za doświadczenie transcendentalne) zostaje pobudzony elektrycznie. Ten prąd elektryczny powoduje, że kryształy w szyszynce zaczynają migotać, a to wibracja kryształów umożliwia im odbieranie częstotliwości poza zmysłami. Szyszynka następnie przekształca częstotliwości w głębokie obrazy. Kiedy wyciągamy umysł z ciała i wracamy do mózgu, mózg może wejść w podwyższone stany fal mózgowych gamma.

(Szczegółowo opisuję to w rozdziale 5 Stawanie się nadprzyrodzone: jak zwykli ludzie robią coś niezwykłego. Strona 140-142)

*
Wykonuj oddech kładzący się, aby dotlenić mózg (oddech po medytacji)

Jeśli chcesz dłużej pozostać w drzwiach do podświadomości, jest oddech, którego uczymy na naszych Warsztatach Zaawansowanych, podczas których wykonujesz głęboki wdech przez nos i wypychasz powietrze z ust. Szybkie, namiętne powtarzanie tego oddechu w cyklach 7 - 10 razy (lub tyle razy, ile chcesz) dotlenia mózg, powodując lekkie oszołomienie i euforię. Celem tego oddechu jest utrzymanie cię trochę dłużej w stanie fal mózgowych alfa i theta, abyś powoli schodził po drabinie świadomości do stanów fal mózgowych delta. To wtedy zasypia twoje ciało, ale umysł pozostaje przytomny.

Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany…i zaangażowani- aby mieć mistyczne doświadczenie, najprawdopodobniej zajmie ci to kilka tygodni, aby wyćwiczyć się w odpowiednich nawykach, aby je mieć. Gdy to zrobisz, będzie to również wymagało zmiany przekonań, do których jesteś przywiązany, na przykład będziesz zbyt zmęczony w ciągu dnia i / lub będziesz w złym nastroju z powodu braku tego, co wcześniej uważałeś, że masz wystarczająco dużo snu.

Gdy drzwi do mistycznego otworzą się przed tobą, ponieważ pukałeś do nich każdego ranka, powiesz to, co każdy człowiek mówi, gdy nadejdzie jego chwila: „To było tego warte”. Kiedy tajemnica nieznanego ja zostanie ci objawiona, już nigdy nie będziesz tą samą osobą. Dlaczego? Ponieważ będziesz wiedział za dużo. W końcu zrozumiesz, że jedyną drogą do osiągnięcia mistycznego jest porzucenie wszystkiego, co znasz - do tego stopnia, że ​​każdego dnia będziesz chciał wyjść poza to, co znasz.

Bycie bezinteresownym oznacza zatracanie się każdego dnia w nieznane. Kiedy już znasz formułę, jak się tam dostać, nie mogę wymyślić lepszego sposobu na doświadczenie życia.

Wierzymy w

możliwość

moc do zmiany siebie

zdolność organizmu do leczenia

niezwykłe

świętujemy życie

cuda

wyższa miłość

przyszłość

postawa

dowód

siebie

niewidoczne

mądrość

nasze dzieci

synchronizacje

wolność

nasi starsi

umysł nad materią

Czy wierzysz? Dołącz do ruchu społecznego

* Wypełniając ten formularz, rejestrujesz się, aby otrzymywać nasze e-maile i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie